Úterý, 20 května, 2025

Dříve realizované akce OSACH


O cenu Karla Štulíka 2024

O cenu Karla Štulíka 2023

Prezentace k přednáškám Heyrovský-Ilkovič-Nernst 2022

Přednáška Praha

Přednáška Brno

Přednáška Bratislava

Přednáška Heyrovský-Ikovič-Nernst 2022 – Prof. Dr. Christine Kranz – Bratislava

Dovolujeme si vás pozvat na přednášku Prof. Dr. Christine Kranz na téma „Microscale electrochemistry to study processes at energy relevant materials“. Více informací v pozvánce.

Přednáška Heyrovský-Ikovič-Nernst 2022 – Prof. Dr. Christine Kranz – Praha

Dovolujeme si vás pozvat na přednášku Prof. Dr. Christine Kranz na téma „Unraveling interfacial processes by scanning (electrochemical) probe microscopy“. Více informací v pozvánce.

Jak získat cenu Metrohm 2023

Jak získat cenu Metrohm se dovíte na stránce soutěže.

O cenu Karla Štulíka 2023

Byl vyhlášen 26. ročník soutěže o nejlepší studentskou vědeckou práci v oboru analytická chemie O cenu Karla Štulíka. Více informací v cirkuláři nebo na webu.

Přednáška Prof. RNDr. Patrika Španěla, Dr. rer. nat.

Dovolujeme si vás pozvat na přednášku Prof. RNDr. Patrika Španěla, Dr. rer. nat. na téma: „SIFT-MS, Hmotnostní spektrometrie v proudové trubici s vybranými ionty“, která se uskuteční v úterý 22. listopadu. Více informací v pozvánce.

Přednáška RNDr. Milana Libánského, PhD.

Dovolujeme si vás pozvat na přednášku RNDr. Milana Libánského, PhD. na téma „Praktický úvod do Ramanovy spektroskopie“, která se uskuteční v úterý 8. listopadu. Více informací v pozvánce.

Odborný seminář Elektrochemické (bio)senzory pre analytické a biomedicínske aplikácie

Dovolujeme si vás pozvat na odborný seminář pořádaný na Fakultě chemickej a potravinárskej technológie STU 8. 11. 2022. Více informací v pozvánce.

12. ročník soutěže Cena Metrohm 2023 vyhlášen

METROHM Česká republika s.r.o. ve spolupráci s Odbornou skupinou analytické chemie a Odbornou skupinou elektrochemie ČSCH vyhlašuje 12. ročník soutěže Cena Metrohm 2023. Více informací ve vyhlášení.

Přednáška Prof. Dr. rer. nat. Martina Hofa, DSc.

Dovolujeme si vás pozvat na přednášku Prof. Dr. rer. nat. Martina Hofa, DSc. na téma „Fluorescence: Many possibilities, but one main limitation“. Více informací v pozvánce.

Semináře pořádané katedrou analytické chemie PřF UK

Pozvánku na seminář s konkrétním programem naleznete v odkazu.

Program seminářů sekce analytické chemie Ústavu chemie PřF MUNI

Program seminářů sekce analytické chemie Ústavu chemie PřF MUNI naleznete na tomto odkazu.

Seminář firmy Metrohm – Moderní elektroanalytické metody

Ve středu 18. 5. se uskuteční pod záštitou rektora VŠCHT Praha prof. P. Matějky a děkana PřF UK prof. J. Zimy seminář firmy Metrohm. Seminář proběhne na Chemickém ústavu PřF UK na Albertově. Více informací v programu.

Přednáška prof. Tomáše Navrátila

V úterý 26. dubna 2022 ve 14:00 hodin se uskuteční na Ústavu chemie FT UTB Zlín přednáška prof. Tomáše Navrátil, PhD. „Příběh polarografie – od světového objevu k aplikacím v každodenním životě“. Více informací v pozvánce.

41. Moderní elektrochemické metody

Vážení přátelé „Jetřichovic“,

41. ročník mezinárodní konference Moderní Elektrochemické Metody (MEM) se uskuteční v tradičním májovém termínu 22. – 26. května 2022 v Hotelu Bellevue v Jetřichovicích u Děčína.

Přestože od poslední konference neuplynulo ještě ani půl roku, věříme, že i letošní příspěvky z Vašich pracovišť přispějí k vysoké odborné úrovni, bude dostatek prostoru k diskuzím, a hlavně, že nám zachováte přízeň a svou aktivní účastí přispějete ke zdárnému průběhu konference.

Akce je pořádána za odborné spolupráce Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, v.v.i., Praha, Biofyzikálního ústavu AV ČR, v.v.i., Brno, Katedry analytické chemie PřF UK, Praha a České společnosti chemické. Konference je podporována firmou Metrohm Česká republika s.r.o.

Konference se koná 22. – 26. května 2022 (neděle až čtvrtek) v hotelu Bellevue v Jetřichovicích. Prezence a ubytování je 22. května od 16,00 hodin v místě konání. Stravování – plná penze a ubytování bude zajištěno dle Vašich požadavků na závazné přihlášce.

Těšíme se na setkání.

Přednáška Mgr. J. Vaňka

V úterý 12. dubna 2022 ve 14:00 hodin se uskuteční na Chemickém ústavu PřF UK prezentace firmy ALS Czech Republic s.r.o. (přednášející Mgr. J. Vaněk). Více informací v pozvánce.

Cross border seminář

Dovolte nám pozvat Vás na Cross border seminář, který se uskuteční 11. – 13. 4. 2022 v Praze. Seminář se uskuteční hybridní formou. Více informací v pozvánce.

Přednáška prof. Tomáše Navrátila

V úterý 26. dubna 2022 ve 14:00 hodin se uskuteční na Ústavu chemie FT UTB Zlín přednáška prof. Tomáše Navrátil, PhD. „Příběh polarografie – od světového objevu k aplikacím v každodenním životě“. Více informací v pozvánce.

Přednáška Dr. Petranka Petrova

V úterý 5. dubna 2022 ve 14:00 hodin se uskuteční na Chemickém ústavu PřF UK přednáška Dr. Petranky Petrové na téma „Optical emission spectrometry with plasma sources – analytical characteristics and application“. Více informací v pozvánce.


Přednáška prof. Hodka

V úterý 22. 3. 2022 ve 14:00 proběhne na Chemickém ústavu PřF UK přednáška prof. RNDr. Petra Hodka, CSc. na téma: „Slepičí protilátky v boji proti onemocnění COVID-19“. Více informací v pozvánce.

Přednáška Adrián García Figueroa

V úterý 15. 3. 2022 ve 14:00 proběhne na Chemickém ústavu PřF UK přednáška: Adrián García Figueroa – „Tellurium in environmental waters – a practical method for its determination and speciation“. Více informací v pozvánce.

Přednáška Dr. Vrzala

V úterý 8. 3. 2022 ve 14:00 proběhne na Chemickém ústavu PřF UK přednáška RNDr. Tomáše Vrzala, Ph.D. na téma: „Senzorika – od chemických analýz až po podstatu chuti piva“. Více informací v pozvánce.

Přednáška Dr. Kalíkové

V úterý 1. 3. 2022 ve 14:00 proběhne na Chemickém ústavu PřF UK přednáška RNDr. Květy Kalíkové, Ph.D. na téma: „Superkritická fluidní chromatografie a její potenciál pro enantioselektivní separace“. Více informací v pozvánce.

Přednáška prof. Svatopluka Civiše

V úterý 22. února 2022 ve 14:00 proběhne na Chemickém ústavu PřF UK přednáška prof. RNDr. Svatopluka Civiše, DSc. na téma: „Časově rozlišená infračervená emisní spektroskopie s Fourierovou transformací a její aplikace“. Více informací v pozvánce.

Heyrovsky-Ilkovic Nernst-Lecture 2022

Heyrovsky-Ilkovic Nernst-Lecture 2022 prof. Ernesta Beinrohra se uskuteční online dne 31. 1. 2022 od 17:00.

O cenu Karla Štulíka 2022

Soutěž O cenu Karla Štulíka 2022 se letos uskuteční hybridní formou 9. 2. 2022. Od 8:30 budou probíhat registrace účastníků. Zájemci se mohou připojit zde.

V úterý 7. prosince 2021 proběhne na Chemickém ústavu PřF UK Heyrovského přednáška Mgr. M Hromadové, Ph.D. Více informací v pozvánce.

Heyrovského přednáška – Mgr. M Hromadová, Ph.D.

Přednáška prof. Karla Lemra

V úterý 30. listopadu se uskuteční přednáška prof. RNDr. Karla Lemra, Ph.D. na téma „Proč spojovat iontovou mobilitu s hmotnostní spektrometrií?“. Více informací v pozvánce.

Přednáška „Nové přístupy ke stanovení amfifilních elektrochemicky aktivních látek“

Přednáška se uskuteční v pondělí 22. listopadu 2021. Více informací v pozvánce.



Přednáška „Analýza uměleckých děl bez nutnosti úpravy vzorků“

Přednáška se uskuteční ve středu 24. listopadu 2021. Více informací v pozvánce.

Webinář „What’s new in electroanalytical chemistry?“

Webinář se uskuteční v úterý 9. listopadu 2021. Více informací v pozvánce.


Seminář „Strategies for minimising electrode passivation in development of electrochemical biosensors“

Seminář se uskuteční ve četvrtek 11. listopadu 2021. Více informací v pozvánce.

Harmonogram voleb

Přednáška Jozefa Hritze

Ve čtvrtek 7. 10. 2021 v Brně přednáška doktora Jozefa Hritze (abstrakt k nahlédnutí)


Potlach č. X

o vybraných kapitolách z (bio)elektroanalytické chemie aneb pojďme společně lépe rozumět tomu, co děláme

na téma

Katalytické vylučování vodíku ve službách (bio)elektroanalytické chemie


17th International Students Conference ‘Modern Analytical Chemistry’

The Department of Analytical Chemistry, Faculty of Science, Charles University, is pleased to invite cordially PhD students of analytical chemistry – and of course, those undergraduate students of analytical chemistry who are interested in – to the 17th International Students Conference ‘Modern Analytical Chemistry’. The conference will be held on September 16–17, 2021, at the Institute of Chemistry, Faculty of Science, Charles University.

The traditional, annual international student conference ‘Modern Analytical Chemistry’ is organized for PhD students of analytical chemistry. The goal of the event is to give an opportunity for young scientists to present the results of their research in various areas of analytical chemistry, to improve their presentation skills, to provide the floor for discussion and exchange of experiences, and to master the English language of the participants. The official language of the conference is therefore English. The two-day program will consist of oral communication by young scientists in the different research fields of analytical chemistry.

Information on Virtual Mode of the Conference in Case of Continuation of the COVID Epidemic

Although we all hope that the current situation with the COVID epidemic will be overcome as soon as possible and the conference will take place with in-person presence of the participants, a variant with virtual participation is also prepared in case the epidemic continues (whether in mixed or fully virtual mode). The final decision on conference mode will be made at the end of June 2021.


Cena Karla Štulíka 2021

Sborník příspěvků z konference



10. ročník soutěže o Cenu Metrohm

METROHM Česká republika s.r.o. ve spolupráci s Odbornou skupinou analytické chemie

a Odbornou skupinou elektrochemie České společnosti chemické vyhlašuje

10. ročník soutěže Cena Metrohm 2021.

23. 6. 2021, On-line


Cena Metrohm 2021Stáhnout

Program semináře

Online registrace pro odkaz na připojení: Cena Metrohm 2021

Semináře Ústavu chemie PřF MUNI

Program_semináře – jaro 2021 | Analytická chemie na MU (muni.cz)

Semináře budou probíhat každý čtvrtek od 14:00 online přes MS Teams

Přístup k přihlášení Microsoft Teams


Semináře katedry analytické chemie PřF UK

Program_semináře – jaro 2021

Poslucharna CH2 v budově Chemického ústavu, Hlavova 8, Praha 2, vždy v úterý od 14.00 nebo

Link k připojení: meet.google.com/ekw-wuho-ztp


prof.  RNDr.  Omar Šerý, Ph.D.

prof.  RNDr.  Omar Šerý, Ph.D.

Ústav biochemie PřF MU

Koronavirus SARS-CoV-2 a COVID-19 – biologie, patogeneze, diagnostika a léčba – abstrakt přednášky

3rd Cross-Border Seminar on Electroanalytical Chemistry (CBSEC)

8. – 9. April 2021

The ELACh seminar aims to bring graduate students from the field of electroanalytical chemistry in close contact. The program will provide a floor for intensive discussions and will pave the way for international collaborations in the research area of electroanalysis.

http://www-analytik.chemie.uni-regensburg.de/CBSEC_3/index_elach.htm


Přednáška prof. RNDr. Bohumila Kratochvíla, DSc.

Přednáška konaná dne 23. března 2021 ve 14:00.

Potlach IX o vybraných kapitolách z (bio)elektroanalytické chemie aneb pojďme společně lépe rozumět tomu, co děláme

Téma: Lipidy a membrány

Čas: 16. března 2021 od 9:30

Online via ZOOM

Vážení přátelé,

Když to nejde v Olomouci, půjde to všude!

Nevypadá to, že by se koronaviroidní situace měla nějak rychle umoudřit a pomalu se smiřujeme s tím, že letos si toho „prezenčně“ opět mnoho neužijeme. I když jsme se tomu v případě neformálních akcí, jako je Potlach, nějaký čas bránili a chtěli raději počkat na „rozvolnění“ (uf, to je slovo…), nyní už převažuje pocit, že lépe je vidět se online, než kdovíjak dlouho vůbec. Pojďme se tedy sejít a potlachat alespoň tak, jak doba z kloubů vymknutá dovoloje – nebo se časem už ani navzájem nepoznáme!

V příloze naleznete pozvánku a program na Potlach IX, který měl se stejným programem proběhnout už  na podzim na LF UPOL (a v přilehlých prostorách J). S kolegy z Olomouce jsme se domluvii na datu 16. března, což je sice už za dva týdny, ale vzhledem k online formátu, kdy se můžete kdykoli operativně připojit z pohodlí své kanceláře nebo obýváku, věříme, že to není tak šibeniční termín. (Přilehlé prostory musíme tentokrát bohužel vynechat J).

Odkaz na zoom zde: https://cesnet.zoom.us/j/91792343817?pwd=WHhyY1llMlRHdWZmVHU4RitoQ2hCZz09

I když nebudeme tentokrát počítat obědy, prosím o zpětnou vazbu (neformální registraci) obvyklým způsobem zde v tabulce https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-lfM4FSngccEYiRYdU0E8JT15_V6GjGHPNQyyxMSk0c/edit#gid=0 (raději než odpovědí na mail, pokud tedy nepůjde o reakci osobnějšího charakteru).

Těšíme se na setkání!

Za organizátory

Mirek Fojta


Přednáška doc. L. Husáková: Strategie a postup přípravy vzorku k ICP-MS analýze

přednáška hosta OACH Ústavu chemie PřF MU ve spolupráci s odbornou skupinou analytické chemie České společnosti chemické (OSACH ČSCH)
doc. Ing. Lenka Husáková, Ph.D.
Katedra analytické chemie, Fakulta chemicko-technologická, Univerzita Pardubice
Strategie a postup přípravy vzorku k ICP-MS analýze – abstrakt přednášky
Přednáška: čtvrtek 11. března 2021

Přednáška „Cena Petra Sedmery“ 2020

Přednáška vítěze soutěže organizované odbornou skupinou nukleární magnetické rezonance Spektroskopické společnosti Jana Marka Marci
„Cena Petra Sedmery“ 2020
prof. Mgr. Lukáš Žídek, Ph.D.
BNMRS Centrum strukturní biologie – Středoevropský technologický institut, Národní centrum pro výzkum biomolekul, PřF MUNI

Přednáška se koná on-line dne 4. března 2021 ve 14 hodin.

Soutěž o Cenu Karla Štulíka 2021

10.-11. 2. 2021, VŠCHT

https://uanlch.vscht.cz/studium/souteze/stulik2021